Wybieramy Miłosiernego Samarytanina roku 2019

Do 15 marca można zgłaszać kandydatów w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin roku 2019”. Wydarzenie po raz szesnasty organizuje krakowskie stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza, w tym roku również wraz z Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie.
Idea plebiscytu powstała w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.
Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach:
I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko i wyłącznie „pracą zarobkową”, ale jest postrzegana jako swoistego rodzaju powołanie. To osoba, która często i bezinteresownie poświęca swój czas cierpiącym.
II kategoria: osoba, która pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.
Plebiscyt od lat cieszy się dużą popularnością. Nazwiska kandydatów można zgłaszać do 15 marca. Zgłoszenia można wysyłać na kilka sposobów:
-listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, 30-608 Kraków, ul. Porucznika
Wąchały 5,
-korzystając z formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie internetowej
www.eliasz.org.pl,
-pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
-telefonicznie: nr tel. 885 512 500 / 12 263 61 56
Zwycięzców wyłoni Kapituła. Wyróżnieni odbiorą nagrody podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w 3 kwietnia br. w krakowskim Teatrze Groteska.