Akcja "Szanuj Medyka"

Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach rozpoczęły kampanię „#szanujmedyka”, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na bolesny problem agresji skierowanej wobec pracowników medycznych.

#szanujmedyka - Hejt i agresja — z taką rzeczywistością codziennie mierzą się pracownicy ochrony zdrowia. Szczególnie w tym trudnym dla całego społeczeństwa czasie pandemii można zaobserwować nasilające się negatywne zachowania pacjentów.

Lekarze, pielęgniarki, pielęgniarze, ratownicy medyczni, farmaceuci, rejestratorki coraz częściej stają się ofiarami zniewag, wulgarnych ataków słownych, a nawet fizycznych, wobec których czują się bezsilni. Dlatego, chcemy mówić głośno o fali hejtu zalewającej pracowników ochrony zdrowia.

Jednym z elementów akcji są noszone na fartuchach i kombinezonach plakietki z hasłem „Szanuję Ciebie, Szanuj Mnie!”. Medycy nosić je będą z nadzieją, że to wołanie przynajmniej niektórych pobudzi do refleksji.

Link do informacji na stronie ŚIL - https://izba-lekarska.org.pl/o-izbie/aktualnosci/szanuj-medyka

W załączeniu:

• plakat informacyjny
  • zdjęcia autorstwa Wiktorii Kot
  • grafikę „Szanuj Ciebie, Szanuj Mnie” do pobrania i samodzielnego wykonania plakietki