Środowisko lekarskie w kształtowaniu II RP

Ośrodek Dokumentacji Historycznej Śląskiej Izby Lekarskiej, Komisja Historyczna ORL w Katowicach oraz Ośrodek Historyczny Naczelnej Rady Lekarskiej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w pierwszym wspólnym posiedzeniu Komisji Historycznych izb lekarskich, która planowana jest w dniach 5-7 czerwca 2020 roku w Hotelu Belweder w Ustroniu. Temat wiodący konferencji – „Środowisko lekarskie w kształtowaniu II RP”. Do udziału w Konferencji zapraszamy wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów intersujących się historią naszego środowiska .

Przedstawiciele Śląskiej Izby Lekarskiej zamierzają przybliżyć następujące tematy: „Rola lekarzy w powstaniach śląskich” prof. Stanisław Nicieja (Uniwersytet Opolski), prof. Zygmunt Woźniczka (Uniwersytet Śląski); „Lekarze Zagłębia” dr Emilian Kocot (Ośrodek Dokumentacji Historycznej SIL); „Lekarze Lwowa” Lesław Józków (Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Bytomiu), „Historia Polskiego Towarzystwa Eugenicznego” dr Ryszard Wąsik (Komisja Historyczna ORL w Katowicach).

Zachęcamy do przedstawienia swoich opracowań podczas konferencji (max. 30 minut), zarówno w postaci prezentacji, wykładów czy posterów. Temat wraz z krótkim streszczeniem prosimy nadesłać do dnia 30 stycznia 2020 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pozwoli nam to na opracowanie szczegółowego programu Konferencji.

Koszt uczestnictwa wstępnie szacujemy na ok. 800 zł /od osoby (jest uzależniony od ilości osób i może ulec zmianie, o czym bezzwłocznie powiadomimy ). Proponujemy, aby koszty za swoich przedstawicieli ponosiły poszczególne OIL. Zgłaszanie uczestników trwać będzie do 30 stycznia 2020 r.

Osobą do kontaktu ze strony Izby jest: Katarzyna B. Fulbiszewska. tel. 32 60 44 263.