Instrukcja dotycząca dokonywania zmian w księdze rejestrowej praktyki (rozszerzenie działalności o nowe pomieszczenie, dopisanie nowego miejsca kontraktowego, wpisanie aktualnej polisy ubezpieczenia oc, itp.)

Przypominamy, że obowiązkiem każdego lekarza jest aktualizacja danych w księdze rejestrowej. Najczęstszą czynnością w rejestrze jest uaktualnianie polisy OC (praktycznie co rok). Wiele Koleżanek i Kolegów tego nie uczyniło !! Oto jak się do tego zabrać.

 

REJESTRACJA

Należy wejść na stronę www.rpwdl.csioz.gov.pl i założyć swoje konto (zakładka "Zarejestruj").

Trzeba podać numer prawa wykonywania zawodu, dane personalne, adres mailowy oraz własny login i hasło. Na podany adres mailowy zostanie przesłany link aktywacyjny (uwaga – czasami komputer przekierowuje go do spamu).

Należy aktywować swoje konto i wypełnić wniosek o nadanie uprawnień do pełnego korzystania z księgi rejestrowej (wniosek jest w zakładce Jak uzyskać uprawnienia do ksiąg rejestrowych).

Wypełniony wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do biura Opolskiej Izby Lekarskiej (osobiście, pocztą, faxem albo po zeskanowaniu mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Następnego dnia będzie już można logować się do własnej księgi rejestrowej i zależnie od potrzeby wydrukować księgę, wydrukować zaświadczenie albo dokonać zmian we wpisie w księdze.

LOGOWANIE I WPROWADZANIE ZMIAN

Jeżeli chcemy dokonać zmiany we wpisie wybieramy zakładkę Nowy wniosek, a następnie wybieramy rodzaj wniosku – albo Wniosek o zmianę (jeżeli chcemy dopisać nowe miejsce praktyki, nowy kontrakt, zmianę miejsca praktyki, aktualną polisę oc) albo Wniosek o wykreślenie(jeżeli chcemy całkowicie zaprzestać wykonywania praktyki). Poniżej pokazano przykładowodojście do aktualizacji polisy OC.


Po wypełnieniu odpowiedniego wniosku należy go zakończyć i podpisać albo podpisem kwalifikowanym albo profilem zaufanym ePUAP, a następnie wysłać (uwaga – na ekranie może być widoczna opcja wyślij bez podpisu; nie należy z niej korzystać – wniosek nie podpisany zostanie zwrócony do poprawy).

Trzeba pamiętać o dołączeniu do wniosku odpowiednich zeskanowanych załączników: przy nowej lokalizacji praktyki – opinię sanepidu; przy aktualizowaniu ubezpieczenia OC – polisę ubezpieczenia. Lekarze i lekarze dentyści, którzy ubezpieczają się poprzez Izbę nie muszą załączać   polisy, wypełniają tylko wniosek o zmianę.

Osoba prowadząca rejestr sprawdza poprawność wniosku i zatwierdza zmiany albo odsyła wniosek do poprawy.

Lekarz po 2-3 dniach od wysłania wniosku powinien się zalogować i sprawdzić czy zmiany we wpisie zostały już dokonane. Jeżeli wniosek został odesłany do poprawienia to będzie się znajdował w zakładce Wnioski zwrócone. Trzeba go jeszcze raz edytować, poprawić i wysłać ponownie.


 

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE "PRAKTYKI LEKARSKIE"