Forum Opolskiej Izby Lekarskiej

Instrukcja użytkowania Forum

1. Rejestracja i Logowanie
Dostęp do Forum mają jedynie osoby zalogowane. Osoby, które wcześniej (do dnia 31.03.2020) zarejestrowały się do newslettera na stronie OIL w Opolu mają automatycznie dostęp do forum i wykorzystują ten sam login. Hasło dostępowe zostało tym Kolegom przekazane mejlowo.
Nowi użytkownicy rejestrują się na stronie startowej Forum klikając link „zarejestruj się”.
Po pojawieniu się formularza rejestracyjnego należy wypełnić wszystkie pola. Loginem jest nazwisko.
Hasło należy sobie ustanowić.
Uwaga! Konta użytkowników, których nie można zidentyfikować (brak prawdziwego nazwiska, fałszywy nr pwz itp.) będą usuwane przez moderatora.
Po zaakceptowaniu polityki prywatności i regulaminu Forum (poprzez zaznaczenie kwadratu wyboru) można zakończyć rejestrację przyciskiem „zarejestruj się”. Po wysłaniu wypełnionego formularza, na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny, który należy otworzyć, aby uaktywnić dostęp do Forum.


2. Korzystanie z Forum
Po zalogowaniu zostajemy przeniesieni na stronę główną Forum. Struktura Forum składa się z kategorii tematycznych (np. „Ogłoszenia”, „Dyskusje merytoryczne” itd.), w których są konkretne tematy dyskusji. Tematy dyskusji zawierają posty, czyli już konkretne wypowiedzi użytkowników.
Każdy użytkownik może rozpocząć nowy temat dyskusji lub napisać post na istniejący już temat.
Po kliknięciu na interesującą nas kategorie tematyczną otwiera się okno z tematami (jeżeli takowe w danej kategorii są). Kliknięcie na temat otwiera nam zawarte w nim posty.
Aby dodać wypowiedź w danym temacie należy nacisnąć umieszczony pod tytułem tematu, albo na samym dole pod ostatnim postem, przycisk „Działanie” i wybrać z listy rozwijalnej „Odpowiedz”.
Można też odpowiedzieć konkretnemu użytkownikowi na jego post, wykorzystując analogiczny przycisk pod danym postem, do którego chcemy się odnieść.
Po naciśnięciu „Odpowiedz” pojawia się okno edycji tekstu. Okno to dla wygody można poszerzyć przeciągając za jego prawy dolny róg.
Po napisaniu tekstu i sformatowaniu go przy użyciu przycisków znajdujących się nad polem tekstowym, możemy przejść do zakładki „Podgląd”, aby zobaczyć jak post będzie wyglądał po publikacji.
Jeżeli wszystko się zgadza, naciskamy „Wprowadź” i post publikuje się.
Odnieść się do wypowiedzi użytkownika można również korzystając z przycisku „Szybka odpowiedź”. Efekt finalny jest taki sam, ale w oknie edycji tekstu nie mamy narzędzi formatowania.
Jeżeli podczas pisania tu tekstu uznamy za konieczne jednak jego formatowanie, naciskamy „Przejdź do edytora” i przenosimy się z napisanym już tekstem do okna z narzędziami formatowania.
Opublikowany swój post można modyfikować, naciskając „Działanie” a następnie „Edytuj”.
Jeżeli zauważymy wpis użytkownika, który narusza regulamin forum (obraźliwy język, niedozwolone treści itp.) możemy zgłosić to moderatorowi (opiekunowi Forum), który ma możliwość usunąć taką wypowiedź, a nawet zablokować użytkownika.
Po poszczególnych piętrach Forum poruszamy się klikając na pozycje menu nad postami. Można przejść do widoku tematów lub widoku kategorii.


3. Wylogowanie
Po zakończeniu pracy na Forum należy się wylogować naciskając przycisk „Wyloguj”. Nie zaleca się zamykania przeglądarki bez wylogowania.

Forum OIL


Nie masz jeszcze
loginu i hasła?

Zarejestruj się

© 2022 Opolska Izba Lekarska All Rights Reserved.