List Otwarty Prezesa NRL

Publikujemy list otwarty do społeczeństwa oraz lekarzy i lekarzy dentystów dot. niedawno uchwalonej przez Sejm ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych

Kurs internetowy poświęcony diagnostyce COVID-19

Akademia EUROIMMUN serdecznie zaprasza na kurs internetowy poświęcony diagnostyce COVID-19. Patronat honorowy nad kursem sprawuje prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
Kurs składa się z 5 modułów i 4 egzaminów. Zaliczenie egzaminów końcowych na poziomie min. 60% uprawnia do otrzymania imiennego certyfikatu oraz 10 punktów edukacyjnych.
Kurs jest aktywny do 17 lutego 2021 r.
Cena kursu wynosi 150 zł. Każdy uczestnik kursu wspiera Fundację ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Do tej pory kursanci Akademii EUROIMMUN przekazali na jej rzecz ponad 470 000 zł.

V Barbórkowe Spotkanie Geriatryczne – Postępy Geriatrii

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej - „V Barbórkowe Spotkanie Geriatryczne – Postępy Geriatrii”, która odbędzie się  5 grudnia br. Podczas tegorocznej edycji konferencji, z udziałem wybitnych polskich geriatrów, zostaną poruszone m.in. zagadnienia dotyczące geriatrii w dobie pandemii COVID-19.
Konferencja prowadzona będzie za pomocą technik i metod kształcenia na odległość z wykorzystaniem platformy e-learningowej ClickMeeting.

Poniżej link ze szczegółami dotyczącymi Konferencji:
https://izba-lekarska.org.pl/o-izbie/aktualnosci/v-barborkowe-spotkanie-geriatryczne-postepy-geriatrii-online

Kongres Prawa Medycznego

Szanowni Państwo,

w dniu 1 grudnia 2020 r., odbędzie się  9. Kongres Prawa Medycznego organizowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Medycznego, tym razem w wydarzenie w całości przeniesione zostanie do sieci. Wykłady prowadzone będą w formie live streamingu ze studia w Krakowie. Treści prezentowane podczas wydarzenia będą dostępne dla uczestników przez kolejnych 30 dni.

Wydarzenie to od kilku lat cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona uczestników z całej Polski reprezentujących zawody medyczne i prawnicze.

Kongres po raz kolejny będzie okazją do prezentacji aktualnych zagadnień z zakresu prawa medycznego, etyki oraz problematyki praw pacjenta a także miejscem debaty na temat prawnych aspektów wykonywania świadczeń zdrowotnych. Tym razem skupimy się także na najbardziej aktualnych tematach związanych z działaniem placówek medycznych i rozliczaniem świadczeń medycznych w dobie pandemii. W gronie tegorocznych wykładowców tradycyjnie znajdą się uznani eksperci, których autorytet i bogate doświadczenie są najlepszą gwarancją wysokiego poziomu spotkania. Szczegóły dotyczące planowego wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie internetowej    http://www.prawomedyczne.edu.pl/.

Zwracam się do Państwa z prośbą o dystrybucję informacji o wydarzeniu wśród członków Okręgowych Izb Lekarskich. Jestem przekonana, że treści prezentowane podczas 9. Kongresu Prawa Medycznego będą wartościowe i wesprą codzienną pracę uczestników.

Z poważaniem,

Aleksandra Król
Biuro Organizacyjne 9. Kongresu Prawa Medycznego

Szkolenie biegłych sądowych

W styczniu 2021 (w dniach 8.01.; 14.01.; 22.01.; 28.01.) Ośrodek ds. opiniowania sądowo - lekarskiego i orzecznictwa Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Śląska Izba Lekarska w Katowicach organizują online w formie webinarium dla lekarzy z całej Polski (z możliwością podglądu wykładów przez zainteresowanych sędziów i prokuratorów) SZKOLENIE DLA KANDYDATÓW NA BIEGŁYCH SĄDOWYCH I BIEGŁYCH SĄDOWYCH składające się z czterech modułów. Warunkiem ukończenia szkolenia i uzyskania certyfikatu jest udział we wszystkich czterech modułach. Rekrutacja elektroniczna za pośrednictwem strony internetowej Śląskiej Izby Lekarskiej – https://izba-lekarska.org.pl/izba-dla-ciebie/ksztalcenie/kursy/doskonalace/doskonalace/szkolenie-dla-kandydatow-na-bieglych-sadowych-i-bieglych-sadowych

Szczegółowy program kursu w załączniku.

Szkolenia online na temat pandemii

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza do udziału w nowych szkoleniach online na temat pandemii. Szkolenia poprowadzi: ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 dr n. med. Paweł Grzesiowski.
  • PANDEMIA COVID-19 – AKTUALNA SYTUACJA EPIDEMICZNA, ASPEKTY KLINICZNE
  • PANDEMIA COVID-19 – ORGANIZACJA OPIEKI NAD PACJENTEM, BEZPIECZEŃSTWO PERSONELU MEDYCZNEGO
Szkolenia będą odbywać się w listopadzie i grudniu. Specjalnie dla Państwa będzie kilka terminów na każde z dwóch szkoleń, w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych.
Każdy lekarz może zapisać się raz, na każdy z dwóch tematów.
Szkolenia są akredytowane, bezpłatne i każdy uczestnik otrzyma punkty edukacyjne.

Psychiatra, internista, lekarz rehabilitacji medycznej - Branice

Specjalistyczny Szpital w Branicach zatrudni:

Lekarza psychiatrę, internistę i lekarza rehabilitacji medycznej, lub chętnych do specjalizacji w zakresie psychiatrii i rehabilitacji medycznej.

Oferujemy bardzo dobre warunki płacowe oraz mieszkanie służbowe.

Kontakt : tel. 77 / 4034 307 ; e- mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.