Przydatne linki

Naczelna Izba Lekarska

Strona internetowa Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie

1107

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

783

OZZL

Strona internetowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

675

Narodowy Fundusz Zdrowia - Oddział Opolski

Strona internetowa NFZ o/ Opole

710

Ministerstwo Zdrowia

Strona internetowa Ministerstwa Zdrowia

687

Klasyfikacja Procedur Medycznych

MIĘDZYNARODOWA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH (ICD-9-CM wersja 5.22)

589

Edukacja Medyczna

Bezpłatne testy i szkolenia dla lekarzy

797

Wykaz Charakterystyk Produktów Leczniczych

Wykaz Charakterystyk Produktów Leczniczych wszystkich produktów leczniczych refundowanych. Opublikowane Charakterystyki obejmują, również produkty lecznicze, dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej przez Komisje Europejską w tzw. procedurze centralnej.

576

Centralny Rejestr Lekarzy

Znając imię i nazwisko lekarza/lekarza dentysty, bądź jego numer prawa wykonywania zawodu, można sprawdzić czy figuruje w rejestrze, do jakiej izby okręgowej należy, kiedy skończył studia i jakie ma specjalizacje.

1408

Unia Polskich Pisarzy Lekarzy

576

Baza kontaktowa PSSE i laboratoriów SARS CoV-2

325

Pacjent w badaniach klinicznych

Serwis jest repozytorium wiedzy w zakresie standardów, zasad i wymagań dotyczących procesu przystępowania do badania klinicznego, dalej - uczestnictwa w badaniu oraz zakończenia udziału w badaniu klinicznym. Na stronach serwisu można znaleźć wiele cennych wskazówek dotyczących np. zasad prowadzenia badań klinicznych, samej kwalifikacji pacjentów do badań i ich przebiegu, a nawet historie pacjentów, którzy byli uczestnikami badań. Dzięki portalowi  przypominamy o tym, jak ważna jest rola lekarzy POZ, do których trafiają pacjenci, którzy zamierzają wziąć udział w badaniu klinicznym lub już są uczestnikami takiego badania. Nie do przecenienia są wskazówki dotyczące tego, o co warto spytać lekarza - badacza przed podjęciem świadomej decyzji o przystąpieniu do badania klinicznego (przed podpisaniem zgody na udział w badaniu klinicznym). Do dyspozycji użytkowników portalu przekazujemy także linki do obecnie dostępnych baz badań klinicznych (w języku polskim i angielskim).

290